לירן לוי | צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90

"כאשר לירן לוי פרסם את הסיפור לראשונה ב2018 אני אמרתי זה לא יכול להיות" | פרשת הסרסור בסוהרות

עושים עניין עם מנחם הורוביץ ועדי ששון

תת גונדר בדימוס רמי עובדיה, לשעבר בכיר בשב"ס, בריאיון למנחם הורוביץ ועדי ששון: "כאשר לירן לוי פרסם את הסיפור לראשונה ב2018 אני אמרתי זה לא יכול להיות. שלא תבין לא נכון, גם בתקופתי היו פאשלות אבל לקחת סוהרות ולעשות מה שעשו להן - זה לא יכול להיות!"
"אותו אסיר, אותו מנוול, הכרתי אותו בתחילת מאסרו הוא שימש כדובר האסירים. הוא קיבל ג'וב מבחינת ההנהלה להיות דובר האסירים שזה דבר מקובל. מה שקרה כאן איתו זה שהבנאדם הזה קיבל כל מיני הטבות כדי לשמור על שקט ואז נותנים לו במשך הזמן סוג של דמות, חלק מאותו כלא. למשל נותנים לו להסתובב בין האגפים, לא משאירים לו את האזיקים גם כאשר הוא עובר מאגף לאגף".
"מה שקרה כאן עם הסוהרת לדעתי. זה שאותו מחבל היה עובר ליד הסוהרות ואומר להן במשמרת הבאה את אצלי. הן לא היו מאמינות והולכות להנהלת הכלא שגיבתה דווקא את אותו אסיר מנוול".
"אותה סוהרת גם הייתה אצלו ולפי מה שהבנתי כאשר היו מוציאים את האסירים לחצר הוא היה מכניס אותה לתא שלו, תוך כדי איומים. זה משהו שקרה במשך תקופה קרובה ולא פעם בודדת".
"מפקדי בתי הכלא מחפשים שקט. אתה תעשה לי שקט בפנים ואני אתן לך את ליטרת הבשר שאתה רוצה".
"מה שהכי מטריד אותי זה שבית כלא הוא מקום צפוף. אין מצב ולא יכול להיות שאף אחד שם פתאום לא ידע, פתאום לא שמע, זה מוציא אותי מדעתי!"

31.07.2022
'
--:--
--:--
שגיאה בטעינת מדיה: לא ניתן היה לנגן את השידור.